Ką turi žinoti namų šeimininkai, kad gerai išvalyti kaminą?

Jauki , tarsi  šiltas apkabinimas mus apsupanti namų šiluma – tai geriausias būdas suprasti jaukumą. Tačiau toks malonumas yra šiokia tokia prabanga, kadangi sprukti nuo atsakomybės tiesiog negalime. Jei norime mėgautis jaukiais, šiltais namais, turime pasirūpinti, kad mūsų namų šildymo sistema veiktų nepriekaištingai. Labai daug žmonių per mažai skiria dėmesio kaminui, kurio tvarka yra kur kas svarbesnė, nei daugelis mano, ir rūpinasi tik katilo būkle. Taigi ką turime žinoti, kad gerai sutvarkyti savo kaminą?

Deginant kurą, į orą išskiriame įvairias, dažnai kenksmingas, chemines medžiagas. Degant malkoms matome, kas dūmų spalva yra  balta – tai lemia iš medžio išsiskiriančios vandens dujos. Jeigu kuras , kurį deginame, turi krezoto dalelių, tai dūmai yra daug tamsesni, juodi. Kai deginame tokį kenksmingą kurą, kaip pavyzdžiui anglis, ant kamino sienų prisirenka įvairių apnašų, kurios laikui bėgant pavirsta smala. Jai gausiai prisirinkus mūsų, oro padavimas į šildymo sistemą yra smarkiai apribotas, kas leidžia medžiagos kauptis dar lengviau ir greičiau. Daugeliui tai visiškai nerūpi, tačiau tai gali sukelti didžiulį pavojų, nes smala yra degi medžiaga, o jai prisikaupus dėl aukštos temperatūros gali kilti gaisras. Kai ji pakyla siaubingai aukštai, kaminas gali ir nukentės netik jūsų šildymo sistema, bet ir visi namai.

Turėti gerą kamino valymo šepetį yra daug svarbiau nei daugelis įsivaizduoja. Tai pats reikšmingiausias kamino priežiūros įrankis, kadangi net naudojant naujausias ir geriausias valymo priemones nieko nepasieksite, jeigu turėsite prastą šepetį. Pasistenkite parinkti tokį, kuris puikiai prisitaikys prie kamino. Jeigu jo forma bus nepanaši, valymas bus bevaisis ir nesulauksite norimo rezultato, nes šitoks šepetys nesugebės pasiekti pagrindinių vietų, kur yra susikaupusi didžioji dalis kenksmingų medžiagų.

Vienas inovatoriškiausių ir patogiausių  šepečių pasirinkimų yra šepetys su specialiais nailoniniais šeriais. Kadangi dėl savo tamprumo, stiprumo ir atsparumo dilimui ir net cheminėms medžiagoms, jie yra tinkamiausias kamino valymo įrankis. Jų nepaprastas lankstumas sugebės prisitaikyti prie visokių formų, dėl jo pirkti pagal kaminą. Puikiai valanti nailoninė medžiaga taip pat užtikrins kad kamino sienos bus nepažeistos.

Svarbiausia, ką turite žinoti, tai kad pagal priešgaisrines saugos taisykles, kaminas turi būti išvalytas prieš kiekvieną šildymo sezoną, o jo metu jį prižiūrėti reikia bent kartą per tris mėnesius. Kai jau valysite kaminą, būkite įsitikinę, kad tuo metu neveikia krosnis ir po paskutinio naudojimo neliko jokių degių medžiagų. Kadangi dūmtraukiai ir kaminai yra turi daugybę valymo būdų, galite pabandyti prieš šildymo sezoną kaminą išvalyti mechaniniu būdų, su šepečiu, o jau po šildymo sezonui pasibaigus išvalyti savo dūmtraukį su chemikalais. Kaminą prižiūrėti reikės daug rečiau, jei nedeginsite anglies, gumos arba įvairiausių šiukšlių. Norint kuo mažiau šiukšlių ir priežiūros, deginkite lapuočių medžių medieną. Tada kamine nereikalingos medžiagos kaupsis kur kas lėčiau, o juo valyti ji reikės labai retai.

Už naudingą informaciją dėkojame Sauresta kolektyvui.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*