Kam naudojama dekoratyvinė skalda?

Dekoratyvinė skalda

Šiandien internetinėse platybėse galima rasti įvairiausių patarimų ir įvairiausių būdų kaip tam tikrus daiktus ar produktus panaudoti įdomiai ir subtiliai. Kai kurie būdai gali mus stebinti arba suteikti puikių idėjų, kurie padėtų  jūsų buityje, o gal papuošti mūsų namus ar namų aplinką. Mėgstantys įvairius rankdarbius arba pasidaryk pats projektus, gali susipažinti su keliais itin paprastais ir populiariais būdais, padėsiančiais panaudoti dekoratyvinę skaldą. Reiktų atkreipti dėmesį, kad ji būna įvairi, įvairių atspalvių, skaldą gali sudaryti ir smulkūs ir stambūs akmenukai.

Dekoratyvinė skalda augalų mylėtojams

Dekoratyvinė skaldaVienas iš paprastų ir gana efektyvių būdų panaudoti dekoratyvinę skaldą yra augalų persodinimo metu. Smulki dekoratyvinė skalda puikiai tiks persodinant įvairiausių rūšių kaktusus. Tokie akmenukai puikiai praleidžia vandenį, neleidžia jam užsistovėti vazonėlyje ir nekelia grėsmės, kad augalo šaknyse įsiveis pūvinys.

Galbūt teko jau floristikos centruose arba internetiniuose puslapiuose pastebėti, kad kai kurie floristai puikiai panaudoja itin smulkią dekoratyvinę skaldą įringinėdami mini sodus. Mini sodai dažniausiai yra įrenginėjami nedidelės talpos, dažniausiai stikliniuose induose. Mini sodo idėja yra perteikti mažo sodo gyvenimą nedidelėje erdvėje, kuri yra lengvai prižiūrima, neužima daug vietos, puikiai tinka kaip dovana ar vaiko užimtumui ir pomėgiams ugdyti. Toks nedidelio sodelio pagrindas gali lengvai būti užpildomas dekoratyvine skalda, tada šiek tiek žemių augalų šaknims ir greitai neaugantys augalai. Tokio tipo sodai papuošiami nedidelėmis skulptūrėlėmis, medžio šakelėmis ar akmenukais.

Dekoratyvinės skaldos panaudijimas kiemo ar sodo aplinkoje

Norintiems papuošti savo namų įvažiavimą arba išlieti takelius savo sode, puikiai tiks stambesnė deokarytinė skalda. Stambesnė skalda taip greitai neišsinešios, o yra itin patogi ir paprasta naudojimui planuojant ir organizuojant savo kiemo ar sodo takelius. Liedami akmenukais takelius nebijokite ekpermentuoti, galite drąsiai rinktis įvairių spalvų akmenėlius, juos maišyti. Norint žaismingų takelių puikiai tiks juoda blizgi skalda, šalia derės baltos ar rausvos spalvos skalda.

Turintiems nemažai kantrybės ir užsispyrimo, galite išmėginti rankų darbo mozaiką iš stambesnių akmenukų. Mozaika gali būti formuojama kaip nedidelės pavėsinės pagrindas arba kaip kiemo puošmena. Kad sukurtumėte mozaiką, pirmiausia reiktų nusprėsti ir pasirinkti jums patinkančią formą ir peišinį. Sekantis žingsnis išsirinkti akmenukų dydį, ar tai nugludinti pusapvalūs akmenėliai, ar tai kampuoti ir aštrūs. Pasirinkimas čia dar nesibaigia, apsvarstyti turite ir dėl akmens spalvos ar atspalvių ar darysite mozaiką vienspalvę ar rinksitės kelias spalvas. Reiktų turėti omenyje, kad kelios spalvos jūsų mozaikai suteiks žaismingo, išskirtinumo ir originalumo. Pats mozaikos atlikimo procesas nėra sudėtingas, tačiau reikalaujantis nemažai kantrybės. Parinktą plotą turite užlieti cemento mišiniu ir tada į dar skystą mišinį merkti akmenėlius formuojant pasirinktą piešinį ar ornamentą. Sukietėjęs betonas laikys akmenėlius ir šį plotą galėsite panaudoti pagal pirminę savo sugalvotą paskirtį. Galbūt tokia mozaika bus jūsų kiemo pagrindinis akcentas ir pažiba.

Taigi, paminėta vos keletas būdų, kaip galite savo namus pagražinti ir paįvairinti naudojant dekoratyvinę skalda. Svarbu nebijoti eksperimentuoti, skirti šiek tiek laiko ir pastangų, o pasitelkta fantaziją ir išmanumas gali tapti jūsų kaimynų priežastis jus aplankyti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*