Jei ieškote būdų, kaip pagerinti savo namų energinį efektyvumą, viena iš galimybių – apšiltinti lubas. Tačiau, norint gauti maksimalią naudą, svarbu tai atlikti tinkamai. Šiame pranešime paaiškinsime, kaip apšiltinti lubas, ir pateiksime keletą patarimų, kokio tipo izoliaciją naudoti. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau!

1.  Patikrinkite, ar nėra nuotėkio

Pirmas žingsnis izoliuojant lubas – patikrinti, ar jose nėra nuotėkių ar įtrūkimų. Jei jų aptiksite, užsandarinkite juos sandarikliais ar kitu tinkamu hermetiku.

2.  Pasirinkite tinkamą izoliaciją

Rinkoje yra įvairių rūšių izoliacijos, todėl svarbu pasirinkti tokią, kuri geriausiai atitiktų jūsų poreikius. Jei nesate tikri, kokio tipo izoliaciją pasirinkti, pasikonsultuokite su specialistu.

3.  Išmatuokite šiltinamą plotą

Pasirinkę tinkamą izoliaciją, turėsite išmatuoti šiltinamą plotą, kad nustatytumėte, kiek medžiagos jums reikės.

4.  Pjaukite izoliaciją pagal dydį

Jei naudojate izoliacijos ritinius, prieš montuodami juos turėsite supjaustyti iki reikiamo dydžio. Tai darydami būtinai mūvėkite pirštines ir dėvėkite kaukę nuo dulkių, nes izoliacija gali dirginti odą ir plaučius.

5.  Izoliacijos montavimas

Yra keli skirtingi izoliacijos montavimo būdai, todėl būtinai atidžiai laikykitės gamintojo nurodymų. Kai izoliacija bus sumontuota, visus tarpus ar siūles užsandarinkite sandarikliais ar kitu tinkamu hermetiku.

6.  Pridėkite garų barjerą (neprivaloma)

Jei gyvenate vietovėje, kurioje yra didelė drėgmė, galbūt norėsite virš izoliacijos įrengti garų barjerą, kad drėgmė jos nepažeistų.

7.  Mėgaukitės mažesnėmis sąskaitomis už energiją!

Tinkamai apšiltinus lubas, po kelių mėnesių turėtų sumažėti sąskaitos už energiją.

Lubų šiltinimas yra puikus būdas sumažinti energijos sąnaudas ir užtikrinti didesnį namų komfortą. Tačiau, norint gauti maksimalią naudą, svarbu tai atlikti teisingai. Naudodamiesi mūsų patarimais, galėsite greitai ir lengvai apšiltinti lubas, nepadarydami jokių klaidų. Tad ko dar laukiate? Pradėkite jau šiandien ir mėgaukitės sutaupytomis lėšomis!