Visi žinome, kad dantų valymas yra labai svarbus geros burnos higienos palaikymui, bet ar kada nors sustojote ir susimąstėte, kas nutiktų, jei to nedarytumėte? Galbūt manote, kad jei praleisite dieną ar dvi, tai neturės rimtų pasekmių, tačiau realybė, kai tinkamai nesirūpinate dantimis, gali būti labai baisi. Šiame tinklaraščio įraše gilinsimės į mokslinius pagrindus, kodėl reguliarus dantų valymas yra tokia svarbi kasdienės rutinos dalis, ir panagrinėsime kai kuriuos būdus, kaip aplaidus dantų valymas gali paveikti mūsų baltus dantis. Taigi skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie tai, kaip svarbu užtikrinti, kad šereliai atliktų savo darbą!

1. Apnašų kaupimasis

Jei nevalysite dantų, ant jų pradės kauptis apnašos. Apnašos – tai lipni bakterijų plėvelė, kuri susidaro ant dantų. Jei ji nepašalinama, gali sukietėti ir virsti dantų akmenimis. Dantų akmenis pašalinti daug sunkiau nei apnašas, todėl jie gali sukelti dantenų ligas, dantų ėduonį ir blogą burnos kvapą.

2. Dantenų ligos

Dantenų liga – tai dantenų infekcija, kuri gali atsirasti, jei nuo dantų nepašalinamos apnašos. Dantenų ligos simptomai yra raudonos, patinusios arba kraujuojančios dantenos. Negydoma dantenų liga gali baigtis dantų netekimu.

3. Dantų ėduonis

Dantų ėduonis yra dar viena dantų nevalymo pasekmė. Dantų ėduonis atsiranda, kai dantų apnašos virsta rūgštimi ir pradeda ėsti dantų emalį. Dėl to gali atsirasti ėduonies, t. y. skylučių dantyse. Ėduonys gali būti skausmingi ir gali prireikti odontologo gydymo.

4. Blogas burnos kvapas

Blogas burnos kvapas, arba halitozė, yra dar vienas dažnas dantų nevalymo šalutinis poveikis. Taip yra todėl, kad dantų apnašos ir akmenys gali sukelti nemalonų kvapą. Dėl blogo burnos kvapo gali būti gėda ir sunku bendrauti su kitais žmonėmis.

5. Bendros sveikatos problemos

Dantų nevalymas taip pat gali sukelti bendrų sveikatos problemų. Taip yra todėl, kad dantenų ligas sukeliančios bakterijos gali patekti į kraują ir sukelti uždegimą visame organizme. Šis uždegimas yra susijęs su įvairiomis sveikatos problemomis, įskaitant širdies ligas, insultą, diabetą ir Alzheimerio ligą.

Visi žinome, kad dantų valymas yra būtina geros burnos higienos sąlyga, tačiau ar kada nors sustojote ir susimąstėte, kas nutiktų, jei to nedarytumėte? Galbūt manote, kad jei praleisite dieną ar dvi, tai neturės rimtų pasekmių, tačiau tikrovė, kai tinkamai nesirūpinate dantimis, gali būti labai baisi. Šiame tinklaraščio įraše gilinomės į mokslinius pagrindus, kodėl reguliarus dantų valymas yra tokia svarbi kasdienės rutinos dalis, ir apžvelgėme kai kuriuos būdus, kaip dantų valymo aplaidumas gali paveikti mūsų baltus dantis. Taigi kai kitą kartą svarstysite, ar valytis dantis prieš miegą, prisiminkite visas priežastis, kodėl turėtumėte tai daryti! O jei ieškote puikios vietos, kur galėtumėte pasirūpinti savo dantų poreikiais, būtinai apsilankykite odontologijos klinikoje ClinicDPC.