Krūtų echoskopija: tikslas, procedūra ir rezultatai

Krūtų echoskopija, kitaip dar vadinama ultragarsiniu krūtų tyrimu, yra moderni, neskausminga ir pakankamai tiksli diagnostinė procedūra. Krūtų echoskopija gali būti atliekama tiek profilaktiniais tikslais, tiek siekiant nuodugniai ištirti krūtis apčiuopus gumbelį ar norint patikslinti mamogramos duomenis. Kviečiame susipažinti su krūtų echoskopijos tikslais, procedūros ypatybėmis ir tyrimo rezultatų svarba tiriant krūtų sveikatą.

Krūtų echoskopijos tikslas

Jūsų gydytojas gali pasiūlyti atlikti krūtų echoskopiją apžiūros metu krūtyje užčiuopęs įtartiną gumbelį.   Tokiu atveju ultragarso tyrimas padės nustatyti, ar gumbelis yra skysčio pritvinkusi cista ar kietas auglys. Echoskopo duomenys taip pat leis nustatyti tikslią darinio vietą ir jo dydį. Jei bus aptiktas auglys, piktybinio auglio galimybė nustatoma atlikus diagnostinę punkciją, kuri atliekama to paties echoskopo pagalba. Paimtas krūtyje esančio darinio mėginys ištiriamas laboratorijoje.

Krūtų echoskopijos procedūros ypatybės

Ar reikia kaip nors specialiai pasiruošti krūtų echoskopijos tyrimui? Ne, jokio pasiruošimo echoskopijai nereikia, tačiau prieš tyrimą nereikėtų tepti krūtinės odos kremais ar pudromis, nes tai galėtų sumažinti tyrimo tikslumą. Ultragarso tyrimo pradžioje krūtys ištepamos specialia želė, kuri padeda garso bangoms prasiskverbti pro odą. Tuomet gydytojas radiologas specialiu davikliu vedžioja krūties paviršiumi. Daviklis siunčia ultragarso bangas į vidinius krūties audinius ir registruoja nuo jų atsispindėjusį garsą. Taip echoskopo ekrane sukuriamas išsamus realaus laiko krūties vidaus vaizdas.

Ką atskleidžia krūtų echoskopijos rezultatai

Ultragarso pagalba sukurtas juodai baltas krūties vidaus vaizdas leidžia gydytojui matyti auglius ar kitus įtartinus darinius. Paprastai apie juos signalizuoja echoskopo ekrane matomos tamsesnės šviesiame audinyje esančios zonos. Žinoma, vos pamačius tokį darinį nereikėtų bijoti blogiausio – krūties vėžio. Tai gali būti gerybinis auglys, cista, papiloma ar lipoma. Paprastai gydytojas nesunkiai nustato diagnozę, tačiau gali būti reikalinga punkcija arba magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas.

Krūtų echoskopija – patikimas ir mokslo pripažintas diagnostinis tyrimas padedantis užkirsti kelią grėsmingoms ligoms. Ieškote patikimos echoskopinių tyrimų klinikos? Apsilankykite V. Jonaitienės privačioje ginekologijos klinikoje. Tyrimą atliksime sklandžiai ir greitai.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*