Vartojimo kredito skaičiuoklė turi nurodyti viską, kas svarbu klientui

vartojimo kredito skaiciuokleJeigu svarstote ar paskolų bendrovės vartojimo kredito skaičiuoklė jums pateikia tikslią informaciją, tai turėtumėte žinoti, kad ji dažniausiai net nenurodo ar jūs tikrai gausite kreditą. Finansų ekspertai akcentuoja, kad internetinės vartojimo kreditus išduodančios bendrovės dažniausiai nurodo tik skolinimosi informaciją, o ar asmuo gaus kreditą – priklausys nuo jo ekonominės padėties. Asmenys, kurie pateikia paraiškas neatsižvelgdami į mokumo vertinimo nuostatų reikalavimus, dažniausiai kredito negauna ir jie be reikalo gaišta laiką bandant paskui skolintis iš kitų bendrovių. Prieš imant vartojimo kreditą, būtų naudinga iš anksto paskaityti kas rašoma minėtuose mokumo vertinimo nuostatuose. Jie aiškiai apibrėžia skolinimo sąlygas.

Kiekviena vartojimo kredito skaičiuoklė nurodo tik palūkanas, sumas, kredito grąžinimo laikotarpį.

Kadangi jau žinote kokią informaciją jums pateikia skaičiuoklės, tai nepamirškite, kad jų pateikiama informacija irgi turi atitikti reikalavimus. Tai reiškia, kad vartojimo kredito skaičiuoklė jums turi parodyti visą svarbiausią skolinimosi informaciją: palūkanų normą; paskolos sumą, bendrą vartojimo kainos kredito metinę normą, skolos grąžinimo terminą bei įmokų mokėjimo grafiką. Tokia informacija turi būti pateikta aiškiai ir suprantamai, jog kiekvienas besiskolinantis asmuo suvoktų kokius įsipareigojimus jis prisiimtų, jeigu gautų kreditą. Paskolos nedirbantiems nebus išduodamos be tokiu atveju.

Pravartu žinoti, kad kiekviena kredito bendrovė negali sau leisti nustatyti tokios metinės palūkanų normos, kuri peržengtų leistiną ribą. Ta leistina riba nurodyta vartojimo kredito įstatyme. Jeigu matote, kad kredito bendrovė nustatė didesnes nei 75 procentų metinių palūkanų ribas, tai tokiu atveju patartina kreiptis į Lietuvos banką. Lietuvos bankas yra priežiūros institucija, kurie tiria pažeidimus bei ginčus neteismine tvarka.

Jeigu vartojimo kredito skaičiuoklė nenurodo tikslios skolinimosi informacijos, tai nevalia išvis skolintis tokioje vietoje.

Kiekviena besiskolinantis asmuo turi žinoti, kad Lietuvoje vartotojų teisės yra ginamos įstatymų, tačiau jeigu besiskolinančio asmens teisės pažeidžiamos akivaizdžiai, tai tokiu atveju Lietuvos bankas lauks jūsų skundų – vyks tyrimas. Kredito skaičiuoklės turi nurodyti visą informaciją, o jeigu sudarant sutartį matote, kad kreditorius jau įrašė kitas sąlygas, tai tokiu atveju venkite skolinimosi – galite prisidaryti bėdų ir tiek.

Renkantis paskolos teikėją, reikia įvertinti tiek palūkanas, tiek grąžinimo laikotarpį, tiek ir saugumo garantijas. Kokios tos garantijos? Paprastai kalbant, dabar rinkos lyderiai siūlo ne tik pigias paskolas, bet taip pat suteikia galimybę atidėti įmokas esant nelabai palankiems laikotarpiams. Pavyzdžiui, kai kuriose bendrovėse jums bu suteikta galimybė atidėti įmokos dieną nemokamai bent vieną kartą. Kai kur atidėjimas yra mokamas, tačiau vis šiokia tokia garantija.

Atnaujinta 2020-05-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

© 2022 Failed.lt - WordPress Theme by WPEnjoy